Başakşehir Gürledi!

Süper Lig’in 27.haftasının son karşılaşmasında Başakşehir kendi evinde ağırladığı Galatasaray’ı tam 4 golle uğurlarken, Konya’da konuk olduğu Kasımpaşa deplasmanından 1 puanla ayrıldı. İlk 3 sırayı yakından ilgilendiren karşılaşmada, maç öncesi yazdığımız yazıda her ne kadar Galatasaray’ın da bu deplasmanda avantajı olduğunu söylemiş olsak da, bir takımın bu kadar kolay teslim olmasını beklemiyorduk.

Kasımpaşa – Konyaspor maçı da beklentilerimiz doğrultusunda geçti ve iki takımın da kazanmaya yakın olduğu karşılaşmada, taraflar zaman zaman birbirlerine üstünlük kurmaya çalışarak etkili olmaya çalıştılar. Alınan bu skorların ardından 27.haftanın sonunda Beşiktaş 61 puanla liderliğine devam ederken, aldığı bu önemli galibiyet sonrasında Başakşehir’de takibini sürdürüyor. Bu haftayı sayısız kapatarak 49 puanda kalan Galatasaray’da böylece Fenerbahçe’nin galibiyeti sonrasında 4.sıraya geriledi.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna
Başakşehir – Galatasaray

90 dakikanın tamamında etkin olan ve oyun her yönüyle çok daha iyi oynayan Başakşehir’de Adebayor attığı 3 golle yıldızlaşırken, takımı adına dğer golü atan isim ise Mustafa Pektemek oldu. Özellikle savunmasında çok ciddi hatalar yapan ve dün oldukça kuvvetsiz görünen Galatasaray’ın topu ileriye taşıyacak bile halinin olmaması da oldukça şaşırtıcıydı. Oldukça kritik bir hafta kaybetmemesi gereken bir puanı kaybeden Sarı Kırmızılı takımın, bundan sonra işi çok daha zor olacak.

Başakşehir cephesi ise belki Beşiktaş ile puanları eritemeyecek ancak 3.sırada bulunan Fenerbahçe’yle arasındaki 6 puanlık farkı koruyacaktır. Şimdi UEFA Avrupa Ligi’nde oynayacağı Lyon maçlarının ardından lige döndüğünde Beşiktaş’ın sergileyeceği performans yukarısı için belirleyici olacak.

Kasımpaşa – Konyaspor

Kasımpaşa – Konyaspor karşılaşmasında ise maça iyi başlayan taraf ev sahibi olsa da, dakikalar ilerledikçe konuk ekip Konyaspor kendisi daha iyi ifade etmeye başladı ve Bajic’le de aradığı golü buldu. Sonrasında ev sahibi ekip dengeyi bulsa da üstünlük sayısını eline geçiremedi. Bununla beraber 1 de penaltı kaçıran ev sahibi takım, bu sonuçla puanını 36 çıkarırken, Konyaspor’da rakibine yenilmeyerek bir sıra altında bulunan Kasımapaşa’yla puan farkını 3’e çıkardı.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna