Beşiktaş, Ankara’da Çöktü

Salı günü Şampiyonlar Ligi’nde Monaco deplasmanına çıkacak olan Beşiktaş, 8.haftanın açılış karşılaşmasında Gençlerbirliği’nin konuğu oldu.

Galatasaray’la olan puan farkından dolayı, bu karşılaşmadan puanla dönmek zorunda olan Şenol Güneş’in öğrenciler oldukça vasat bir performans sergileyerek mücadeleden 2-1’lik yenilgiyle ayrıldı.

Özellikle çok ciddi pas hataları yapan Beşiktaş, belki de sezon başından beri, topu kendine pozitif olarak çeviremediği anlar yaşadı ve oyun gücünü bu kez ev sahibi ekibe vermiş oldu.

Tabii Gençlerbirliği’nin puana ihtiyacı olması, canlı olarak takip ettiğimiz karşılaşmada Beşiktaş’ta ortaya konan bu ciddiyete cevap veremeyince, kontrolü ev sahibine bıraktı.

Bunun yanı sıra Cenk, Oğuzhan ve Caner’in milli takım maçları dolayısıyla mental olarak pek de iyi performanslar sergileyememesi ve bunun yanı sırada takıma yeni dönen Gökhan’ın da beklenen performanstan biraz daha uzak oluşu takımı ciddi anlamda etkiledi dersek, yanılmış olmayız.

Maçın ardından Şenol Güneş, bazı oyuncuların maç tercih ettiğini dile getirerek takımda bazı sıkıntılar olduğunu dile getirdi, ki bu konuda da pek haksız sayılmaz.

Geçtiğimiz senelerde Beşiktaş’ın hücum anlamındaki silahları daha verimli olduğu için takım bu tip deplasmanlar da pek de sıkıntı çekmeyip, skor üretebiliyordu. Negredo’nun şu anda varoluş mücadelesi vermesi ve henüz tam formuna da ulaşamamış olması da Kara Kartal’ı etkileyen diğer bir konu olarak ön plana çıkıyor.

Orta saha gücüyle oyunu yönlendiren Siyah Beyazlı takım, muhtemelen Ankara’nın soğuk ve kasvetli havasında pek de üretken olamadı.

Şampiyonlar Ligi’nde Monaco deplasmanında muhtemelen takımın tüm oyun dengesi değişecektir. Hem Kara Kartal’ın maçı hem de Şampiyonlar Ligi’nde oynanacak olan diğer tüm karşılaşmaların ayrıntıları buradan takip edebilirsiniz.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna