Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi’nde Tur Peşinde

Şampiyonlar Ligi G Grubu’nda yer alan Şenol Güneş’in öğrencileri bu akşam kendi sahasında oldukça kritik bir karşılaşmaya çıkacak. Kara Kartal sahasında ağırlayacağı Porto mücdelesinden eğer galibiyetle ayrılırsa bir üst tura lider olacak çıkmayı garantileyecek. Beraberlik halinde ise Beşiktaş grup maçlarının bitimine 1 maç kala, grubu en az 2.olarak bitirebilecek.

Şu anda 1.sırada bulunan Beşiktaş grupta 10 puana ulaşırken, Porto’nun 6, Leipzig’in 4 ve grubun sonuncusu olan Monaco’nun ise 2 puanı bulunuyor.

Bu hafta başında sahasında Akhisar Belediyespor’u ağırlayan ve sahadan 0-0’lık skorla ayrılan Beşiktaş’ın aslında çok da moralli olduğunu söylemek doğru olmayacaktır. Akhisar’ın yüksek direnci karşısında etkisiz kalan takım özellikle 3.bölgedeki hücum organizasyonları konusunda sıkıntı yaşayınca, kendi evinde 2 puanı da bırakmış oldu.

Muhtemelen Porto’da Beşiktaş’a karşı buna benzer bir oyunla sahada olacaktır; çünkü birincil hedefleri gol yememek olacak. Sonrasında ise Beşiktaş’ın zaman zaman oyun konsantrasyonundan faydalanmak isteyecek olan takım, skor üretip son maçına avantajlı çıkmak isteyecek.

Porto da ayrıca geçen sezon Beşiktaş’ta oynarken aldığı ceza nedeniyle oynayamayan Aboubakar’da  sahada olacak. Bu durumda Beşiktaş’ın hücum anlamındaki gücünü artıracaktır. Beşiktaş’ın savunmasının bu akşam çok daha dikkatli olması gerekecek.

Tabii Şampiyonlar Ligi’nde Süper Lig karşılaşmalarına göre çok daha doğru bir oyunla sahada yer alan takım, mental olarak da Şampiyonlar Ligi’nde oynadığı karşılaşmalarda konsantrasyon olarak çok daha iyi görünüm sergiliyor.

Son olarak grupta oynanan bir önceki karşılaşmaları da hatırlayacak olursak, Porto kendi sahasında ağırladığı Leipzig’i 3-1’lik skorla geçerken, Beşiktaş’ta yine kendi sahasında oynadığı karşılaşmada Monaco ile 1-1 berabere kalmıştı.

Bu grupta oynanacak olan bir diğer karşılaşmada Monaco’da kendi sahasında Leipzig’i ağırlayacak. Tabii Monaco açısından ya tamam ya devam mücadelesi olacak bu karşılaşmada, takımın kendi sahasında kazanmaktan başak çaresi yok.

Konuk ekip Leipzig ise en az 1 puan için geleceği bu deplasmanda bunu başaracak güce fazlasıyla sahip. İki takımında skor üreteceği bir müsabaka olacaktır. Ayrıca Leipzig’in Porto’un Beşiktaş’a kaybetmesi halinde elde edecek olduğu bir üst tur şansı içinde elinden geleni yapmaya çalışacaktır. İki tarafa da gitme ihtimali olan bu karşılaşmada, tabelaya odaklanmak doğru olur.

                                                                                  

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna