Beşiktaş’ta 3 Kaptan Konuştu!

İlk etap kamp çalışmalarına katılmamasının ardından her gün kendisi için yeni bir iddia ortaya atılan Beşiktaş’ın orta saha oyuncusu Talisca, dün sosyal medya hesabından verdiği mesajda yarın takımla beraber çalışmalara başlayacağını dile getirdi.

Bir süredir adı Man United ile anılan oyuncunun bu işleri halletmek için kampa katılmadığı belirtilirken, oyuncu sağlık sorunları nedeniyle ilk etap kamp çalışmalarına gelemediğini açıkladı. Bu durum ne kadar doğru bilinmez ama Talisca’ya bir ceza verilmesi Beşiktaş’ın gündeminde yer alıyor. Tabii geçtiğimiz sezon takımın şampiyonluğuna doğrudan katkı yapan oyuncuyu böyle bir ceza nasıl etkiler onu da göreceğiz ancak Beşiktaş’ın oyuncunun moral motivasyonunu düşürmemesi için bu cezadan vazgeçebileceği de konuşuluyor.

Beşiktaş takımının 3 kaptanı dün yazılı basına verdiği açıklamalarda da takımda her şeyin yolunda gittiğini ve gidenler olsa da yerine gelenlerin aynı kalitede olacağını söylediler.

Takımın yıldızlarından biri olan ve bu sene Roma’ya gitme ihtimali olan Oğuzhan Özyakup, geçen sezon UEFA Avrupa Ligi’nde Lyon’a elenmelerinin ardından çok büyük hayal kırıklığını yaşadığını dile getirirken, bu sene amaçlarının Şampiyonlar Ligi’nde bir üst tura çıkmak olduğunu da sözlerine ekledi.

Takımın bir diğer kaptanı olan Tolga Zengin, geçen sene oynamamış olsa da, takımdaki oynamayan diğer oyuncularında bunu sorum etmediğini savunurken, Beşiktaş’ın alt yapıdan yetişen oyuncusu Necip Uysal, Şenol Güneş’in hep daha iyisini istediğini ve takımı bazen maçlardan sonra çok beğense bile bunu dile getirmeyi seven bir karakterinin olmadığını söyledi. Hocanın eğitici yönünün çok daha fazla olduğunu ve bunu da geliştirmeyi sevdiğini sözlerine ekledi.

Takımın forvet transferi için de çalıştığını bilen oyuncular, milli oyuncu Cenk Tosun’a da güvenilmesi gerektiğini savunarak, oyuncunun geldiği günden bu yana takıma her zaman olumlu katkılarda bulunduğunu ve özellikle bu senen şampiyonluğa doğrudan katkı yaptığını da söyleyerek, takım arkadaşlarına güvenilmesi gerektiğini de vurgulayarak röportajı bitirmişler. Görünen o ki, bu sene de Beşiktaş’ta işler iyi gidecek.

Porto ile idmanlara başlayan Aboubakar’ın artık dönmeyeceğinin kesinleşmesi üzerine rotayı Shakhtar’a çeviren Başkan Fikret Orman, Lucescu’nun takıma kazandırdığı Facundo Ferreyra’yle ilgili eski teknik teknik direktörden bilgi aldığı ve oyuncuyla ilgili nabız yoklayacağı da Beşiktaş’ın bugün ki gündeminde yer alan haberler arasındaki yerini aldı.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna