Beşiktaş’ta Kayseri de Puanı Bıraktı

Süper Lig’in 15.haftasında ligin güçlü takımlarından biri olan Kayserispor deplasmanına giden Şenol Güneş ve öğrencileri, maçı 1-1 bitirerek karşılaşmadan beraberlikle ayrıldı.

Şampiyonlar Ligi’yle beraber oldukça yoğun bir fikstüre giren ve bunun altından kalkmaya çalışan Siyah Beyazlı takım, bu kez de lig de Kayserispor engeline takılmış oldu.

Şampiyonlar Ligi’nde daha iyi oynayan ve daha iyi konsantre olan takımın, lige döndüğünde oyun anlamında düşüş yaşaması, şu anda Beşiktaş’la ilgili en çok tartışılan konuların başında geliyor. Tabii burada anlaşılması gereken durum, iki yolun da birbirinden oldukça ayrı olması.

Şampiyonlar Ligi Avrupa arenasının en önemli organizasyonlarının başında geliyor ve oyuncularda bunun fazlasıyla farkında. Bu normal olarak oyuncuların maçlara olan konsantrasyonunu fazlasıyla artırıyor. Bunun yanı sıra bir de Şampiyonlar Ligi’nde takımlarının oynamak istemesi ve genelinde de açık oyunlarını tercih etmesi iki tarafında kendi doğrularını yapmalarına neden oluyor.

Beşiktaş’ta tam da bu anlamda kazanmış oluyor. Özellikle bu sene durumu kadrosunda yetenekli oyuncuların çokluğu nedeniyle pozitife çeviren takım, bu ligden namağlup ayrılmış oldu. Lige döndüğümüzde ise, mental seviyesini yukarıya çıkarmış ve karşılaşmadan doymuş olarak ayrılan bir takım görüyoruz. Bu takımın kendini tekrardan boşaltması oldukça zor olacağı için maçlarda bunun problemini ciddi derecede yaşıyor.

Süper Lig’de de genelde takımların büyük takımlara karşı kapanarak oynaması ve Beşiktaş takımının da yaş ortalamasının yüksek olması, oyunun ana dinamiğine etki edince ortaya iki farklı görüntü çıkmış oluyor. Kayserispor karşısında da bunun problemini yaşayan takım, rakip 10 kişi kaldıktan sonra pozisyon ve sonrasında gol için bir şeyler denemiş olsa da, aradığı golü bulamadı. Kayserispor cephesi de 10 kişi kaldıktan sonra iyice geriye yaslanınca oyun iyice sıkıştı ve ev sahibi takım bu hafta sonu istediğini alarak ve ayrıca bir büyük takıma daha yenilmeyerek bu haftayı kapattı.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna