Beşiktaş’ta Q7 Sıkıntısı

Son haftalarda oldukça yoğun bir fikstürün içine giren ve bu yoğunluktan önemli bir başarıyla çıkan Kara Kartal’ın ön alanda etkili oyuncularının başında gelen Portekizli oyuncusu Quaresma’ya 5 maç ceza verildi.

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz hafta sonunda Süper Lig maçı için Beşiktaş ve Fenerbahçe karşı karşıya gelmiş ve mücadele Beşiktaş’ın galibiyetiyle son bulmuştu.

Bu maçın ardından iki takım bir kez daha yine Beşiktaş’ın sahasında bu kez kupa mücadelesi için karşı karşıya gelmiş ve bu mücadeleden de taraflar 2-2’lik beraberlikle ayrılmıştı.

Tabii Fenerbahçe’nin bu karşılaşmadan istediği sonuçla ayrılamaması ve iki oyuncusunun da kırmızı kartla oyun dışında kalması problemli bir durum halkine gelmiş ve bir de bu hafta iç sahada Akhisarspor karşısında kaybedilen maç, Sarı Lacivertli takım için sıkıntıları da beraberinde getirdi.

Beşiktaş tarafında ise oynanan bu iki karşılaşmada tek hata Quaresma tarafında yapılmış ve oyuncu Mehmet Ekici’ye yaptığı hareketle, takımını gelecek fikstürlerde yalnız bırakmış oldu.

Bu eksiklik özellikle ön alanda Beşiktaş’ı sıkıntıya sokacaktır. Her ne kadar bu boşluğu Lens doldurmak istese de, oyuncunun şu ana kadar göstermiş olduğu performansın yeteri kadar iyi olmaması, bundan sonrası içinde soru işaretlerini beraberinde getiriyor.

Burada devreye bundan sonraki mücadelelerde Şenol Güneş’in hamlelerinin ne şekilde olacağı, Beşiktaş’ın durumunu belirleyecek. Kadro anlamında elinde bu pozisyonları dolduracak oyuncularının olması ise Beşiktaş açısından büyük bir şans olarak değerlendirilebilir.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna