Beşiktaş’ta Sürpriz Gelişme

Golcüsü Cenk Tosun’u Everton’a kaptıran ve yerine oyuncu bakmaya başlayan Beşiktaş yönetimi çareyi Arsenal’de buldu.

Gol yükünün büyük bir kısmını yarım sezonda üzerine alan ancak Everton’a giden Cenk Tosun’un yerine bu bölgeye Beşiktaş’ın mutlaka bir transfer yapması gerekecek. Yoksa 2.yarıda oynayacağı her kulvarda işi çok zor olacaktır.

Bu oyuncunun yerine güçlü bir orta saha oyuncusu da alınabilir ancak dönemde böyle bir oyuncu almak pek kolay bir iş olmaz. Geçtiğimiz günlerde yani Everton ve Beşiktaş arasında Cenk pazarlığı devam ederken Fikret Orman İngiltere’ye gitmiş ve Arsenal ile Chelsea arasında geçen karşılaşmayı seyretmişti.

Tabii bu o sırada Everton’la olan görüşmenin bir parçası olarak değerlendirilmişti ancak sonrasında işin gerçeği ortaya çıktı ve Fikret Orman’in Arsenal’de forma giyen Giroud için girişimde bulunduğu ancak teknik direktör Arsen Wenger’in bu oyuncu için onay vermediği ortaya çıktı.

Bunun üzerine Arsenal’in Beşiktaş’a Welbeck önerisinde bulunduğu ortaya çıktı. O bölgede oyuncuların çokluğu nedeniyle forma şansı bulamayan oyuncuyu alabileceklerini söyleyen Arsenal, oyuncudan vazgeçmiş bile. Tabii burada bazı dinamiklerin yerine oturması gerekecek.

Önce Şenol Güneş’in bu transfere onay vermesi gerekecek ama bu oyuncunun da uzun süredir forma şansı bulamadığını dile getirmemiz gerekiyor. Bunun yanı sıra Hoca tamam dese bile, bu kez de bu oyuncunun Türkiye gelip gelmeyeceği soru işareti olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü İngiltere de kalmak isteyebilir.

Bu noktada da oyuncuyu ikna etmek için Beşiktaş’ın kasasını açması gerekecek. Fikret Orman’ın da böyle bir şey yapmasının pek mümkün olmadığını düşenecek olursak, bu konuda yeni haberlerin çıkacağını varsayabiliriz.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna