Brezilya Serie A’da 23.Hafta

23.haftasına girdiğimiz Brezilya Serie A’da Corinthians lige zirvede devam ediyor. 50 puanla en yakın rakibine 7 puanlık fark atan takımın, bu farkı sezon sonuna kadar koruması olası gibi duruyor.

Bu takımın arkasından gelen, Gremio 43, Santos 38, Palmerias 37, Flamengo 35 ve Vasco Gama da 31 puanla ligin zirvesini oluşturuyorlar ancak sizlerin de gördüğü gibi ilk 2 ligi götürecek gibi duruyor.

A.Paranaense – Coritiba

İki takımın nerdeyse ligin bu zamanına geldikleri süreçte devamlı olarak savunmaya öncelik verdiler ve golü devamlı 2.plana atarak oyun anlayışlarına devam ettiler. İlk yarı alt hatta maçın tamamına da rahatlıkla alt oynanabilir.

Santos – Corinthians

Haftanın önemli karşılaşmalarından biri olacak bu karşılaşmada, iki takım da puan için sahaya çıkacaktır ancak puan avantajını elinde bulunduran konuk ekibe 1 puan yeteceğinden dolayı, iyi yaptıkları sıkı savunma anlayışını devam ettireceklerini düşünüyoruz. Gol anlamında beklentilerin yüksek olmayacağı bir karşılaşma olsun; diğer türlü seçenekler sıkıntı yaratabilir.

Sport Recife – Avai

Ev sahibi ekip son 4 haftadır devamlı kazanıyor ve bu haftayı da es geçeceklerini düşünmüyoruz. Ev sahibi maçın favorisi olacaktır.

Vitoria – Flumiense

Ev sahibi rakip takımla karşılaştırıldığında puan olarak çok daha geride ancak bu karşılaşmada iç sahada oynayacağı için elinde ufakta olsa bir avantajı bulunduruyor. Karşılıklı gol uygun bir tercih olacaktır.

Botafogo – Flamengo

Puan olarak birbirine yakın olan iki takımın mücadelesinde, iki takım da aralarında olan farktan dolayı kazanmak isteyecektir ve bu da gol olarak sahaya yansıyabilir. Bunun dışında da maç gol konusunda eğer erkenden açılmazsa alt durumuna gitme ihtimali de oldukça kuvvetli. Bu nedenle iki tercih konusunda düşünmeniz gereken bir mücadele olabilir.

Chapecoense – Cruzeiro

Ev sahibi düşmemek için konuk ekipte üst sıraları zorlamak için bu karşılaşmadan puanla ayrılmak zorundalar. Bu nedenle sıkı bir karşılaşma olacağını düşünüyoruz. Ev sahibi hem kazanıp hem de kapanma konusunda sıkıntı yaşayacağı için goller beklediğimiz bir mücadele olma ihtimali yüksek bir karşılaşma olabilir.

BONUS: 350TL
Oyna