Dünya Kupası Avrupa Elemeleri

Dünya Kupasına Avrupa’dan gidecek olan son 4 takımın belli olacağı yarışta rövanş karşılaşmalarına başladık. İlk turda kendi sahasında üstün bir oyunla Yunanistan’ı tam 4-1’lik skorla geçen Hırvatlar, deplasmanda oynayacakları rövanş öncesi oldukça avantajlı bir durumdalar.

Gecenin bir diğer karşılaşmasında ise deplasmanda Kuzey İrlanda’yı tek golle geçen İsviçre, bu kez rakibini kendi sahasında ağırlayacak. Play-off’un bir diğer karşılaşmasında ise İtalya konuk olduğu İsveç deplasmanından eli boş olarak döndü.

Süper Lig hakemlerinden Cünayt Çakır’ında görev yaptığı karşılaşmada, halen özellikle İtalyanlar tarafından ciddi derecede eleştirilirken, ev sahibi oynadığı oyunla alkış aldı. Maçın başından sonundan kadar özellikle savunma anlamında çok daha organize olan İsveç, rövanş öncesi ciddi bir avantajın da sahibi olmuş oldu.

Gecenin karşılaşmalarında;

Yunanistan – Hırvatistan

Bu karşılaşma öncesi yaptığımız yorumlarda özellikle konuk ekip Hırvatların ilk karşılaşmada kadro avantajıyla oldukça önde olduklarından bahsetmiş ve bunun verdiği güçle de bu iki maçında favorisi olacağını dile getirmiştik.

Yunanistan’ın iç sahada oynayacağı maçın durumunu ise belli edecek durum, deplasmanda yapacağı savunma durumuydu, ki bunu da doğru olarak gerçekleştiremeyince takım 4 gol yiyerek, işini oldukça zora sokmuş oldu.

Avrupa elemelerinde Türkiye ile aynı grupta bulunan Yunanistan, büyük bir olasılıkla dünya kupası vizesi alacaktır. Bunun dışında karşılıklı gol için uygun bir karşılaşma olmasını da bekliyoruz.

İsviçre – Kuzey İrlanda

Gecenin önemli mücadelelerinden biri olacak bu karşılaşmada, konuk ekip en azından ilk karşılaşmayı beraberlikle bile bitirmiş olsaydı bu mücadelede şansının biraz daha fazla olacağını dile getirebilirdik ancak deplasmanda alınan bu skorun ardından, ev sahibinin buradan bu şansını geri döndürmesi oldukça zor olur. Maçın genelinde ev sahibinin avantajlı olacağını varsayarak, yine alt için uygun bir karşılaşma olacağını dile getirebiliriz.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna