Fenerbahçe, Alanya da Kazanmasını Bildi

Geçen hafta kendi sahasında Başakşehir’e mağlup olan Fenerbahçe’nin ne yapıp edip bu hafta deplasmanda da olsa kazanması gerekiyordu.

Karşılaşma öncesi yaptığımız analizde de Alanyaspor’un hem içerde hem de dışarda gol atma ve yeme yönünden sıkıntı yaşamadığını dile getirmiştik.

Karşılaşmaya alıştığımız gibi Fenerbahçe’de tek fark forvet hattında yaşandı ve deneyimli teknik direktör Aykut Kocaman takımın yeni transferi Janssen’i ilk 11’e alarak mücadeleye başladı. Bu da zaten oyunun başından beri farkını gösterirken, Sarı Lacivertli takımın açılış golü de bu oyuncudan geldi.

Oyunun devamında Alanyaspor kaptanı Emre Akbaba skora dengeyi getirse de maçın genelinin gollü geçeceği zaten çok belliydi. İki takımında kazanmak için oynadığı bariz bir şekilde ortadaydı.

Oyunun ilerleyen dakikalarında oyun üstünlüğünü Valbuena ile ele geçiren Fenerbahçe, goller bularak karşılaşmayı 4-1 kazandı ve bu hafta sonu oynanacak olan Beşiktaş derbisi öncesi moral bulmuş oldu.

Tabii bu durum Fenerbahçe için olumlu bir kıstas değil; çünkü Alanyaspor’un hem oyun gücü hem de oyun felsefesi ortada. Bunun sonuncunda Sarı Lacivertli takımın bu şekilde bir galibiyet alması pek de şaşırtıcı olmuyor.