Fenerbahçe’de Kayseri Hesabı

Süper Lig’in 27.haftasında Kayserispor deplasmanına 3 puan hedefi ile giden Fenerbahçe cephesinde Aykut Kocaman biraz tedirgin.  

Süper Lig’in ilk yarısına her ne kadar iyi başlamış olsa da sonradan düşüşe geçen Kayserispor’un tehlikeli bir takım olduğunu sık sık futbolcularına hatırlatan deneyimli teknik adamın, ligin ilk yarısında rakibin 3-1’den geri gelerek deplasmandan beraberlikle çıkmalarını da unutmamaları gerektiğini de oyuncularına hatırlatıyor.

Bir de bu maçın Kayserispor’un sahasında olması ve takımın sonuçta Fenerbahçe karşısına daha fazla motivasyonla çıkacağını düşündüğümüzde, Sarı Lacivertli takımın işinin çok zor olacağını söylemek mümkün.

Burada kaybedilecek puanlarında artık telafisi olmayacağının bilincinde olan Aykut Kocaman ve ekibi ne yapıp edip kazanmaları gereken bir maça çıkacaklarının fazlasıyla farkındalar.

Son maçta oynayan Mehmet Ekici ve Soldado’nun yerine tekrardan Fernando ve Atıf’ı ilk 11’e çekmeyi planlayan deneyimli teknik adamın, Valbuena inadı ise devam edecek gibi görünüyor.

Yapılan idmanlarda yedek takımlar çalışan Fransız oyuncu takıma geldiği günden bu yana bir türlü istenen seviyeye gelemedi ve bunun da ciddi anlamda problemlerini çekiyor.

Aykut Kocaman’ın ısrarla istediği oyuncu da hayal ettiğini bulamaması ve O’nu saha içinde bir lider olarak görememesi deneyimli oyuncunun kulübeye tıkılmasının ana nedenleri arasında. Belki Kocaman, Fransız’dan Kuyt yaratmak istedi ancak başarılı olamadı. Bunun olması da çok normal; çünkü her zaman evdeki hesap çarşıya uymuyor.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna