Finalin İlk Adı Şili!

Konfederasyon Kupası Yarı Final maçında dün gece karşı karşıya gelen Portekiz ve Şili 90 dakikalık süreyi 0-0 tamamlayarak maçı uzatmaya götürdü. Uzatma sürelerinde eşitlik bozulmayınca karşılaşma penaltılara gitti ve Şili kalecisi, Portekiz’in ilk 3 penaltısını kurtarınca, Şili ilk finalist oldu.

İki takımında kontrollü başladığı oyunda ilk yarıda taraflar karşılıklı pozisyonlar bulsa da bunları değerlendiremediler. İkinci yarı için de aynı şeyleri söyleyebiliriz. Şili’nin oyun olarak daha olgun gözüktüğü karşılaşmada, Portekiz biraz daha kontra atak oyunuyla ön plana çıkmaya çalıştı.

Portekizli Ronaldo’nun çok etkili olmadığı oyunda, Şili’de Vidal maçın en iyi oyuncularından biri olurken, Şili kalecisi de Portekiz’in birkaç önemli pozisyonunda oldukça kaliteli kurtarışlar yaparak maçın kahramanlarından biri oldu.

Günün maçında ise Almanya ve Meksika karşı karşıya gelecekler.

Almanya – Meksika

Turnuvaya genç bir kadroyla gelen ve büyük bir değişimle oynayan Almanya, as kadrosunda yoksun çıktığı turnuvada eskisi gibi güven vermiyor ve özellikle savunma anlamında çok ciddi sıkıntılar yaşıyorlar.

Meksika ise hızlı oyunuyla bu turnuvada dikkat çekti ve skor üreten de bir takım olması, Almanya’yı zorlayacaktır.

Panzerlerin favori olduğu karşılaşmada, karşılıklı gol de denenebilir.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna