Galatasaray da Kritik Gün

Galatasaray da bugün önemli bir gün geçirecek ve yönetim gündemdeki konuları tartışmak için toplanacak.

UEFA Avrupa Ligi’ne veda edilmesinin ardından bildiğiniz gibi Galatasaray da ertelenen sıkıntılar tekrardan gündeme gelmişti ve burada en birincil konu da Tudor meselesiydi. Şu ana kadar özellikle Başkan Dursun Özbek’in ısrarla takımda tutmak istediği Tudor’u, bazı yöneticilerin istemediği de biliniyor.

Bir diğer plana göre de Lucescu’yu takımın başına getirmek isteyen bazı yöneticiler, Tudor’la yolların ayrılması gerektiği fikrinde buluşuyorlar.

Tabii bu toplantıdan muhtemelen gündemi sarsacak bir karar muhtemelen çıkmayacaktır ancak her zaman söylediğimiz gibi Galatasaray’ı bekleyen ciddi sıkıntılar var.

Stoke City’den alınması gündemde olan İmbula transferi de muhtemelen gerçekleşmeyecek. Oyuncunun kariyerine İngiltere de devam etmek istediği gelen haberler arasında.

Belhanda transferiyle takımı yenilediğini ve geliştirdiğini düşünen yönetimin yanıldığı zaten ortada; çünkü yenileme ve gelişme sadece oyuncu değişikliğiyle olmaz. Ayrıca Belhanda’yı yerine aldığınız oyuncu Sneijder. Şu anda bile hangi takıma giderseniz gidin, iki oyuncu arasından seçim yapma şansınız olsa, Sneijder’i takımınıza katarsanız.

Bu da aslında bir yenilik yada değişim olmuş olmuyor. Galatasaray’ın acilen potansiyeli olan birkaç oyuncuyu daha kadrosuna katması gerekiyor. Aksi halde işi gerçekten çok zor olacak. Özellikle de Selçuk ve Tolga’nın oynadığı merkez bölgeye, oyunun iki derinliğini de oynayabilen oyuncunun bulunması gerekiyor. Şu ana kadar da oynadığı maçlara baktığımızda Galatasaray’ın problemlerinin çıkış noktasının burası olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Galatasaray da bir başka gündem ise tam da bu bölgeye düşünülüyor. Yurt içinden Osmanlıspor’dan Ndiaye için girişimlere başlayan Galatasaray, bu oyuncunun transferi için de yeni sezonda kadroda düşünülmeyen Hakan Balta ve Ryan Donk’u önerecek. Osmanlsıpor’un da bu güçlü teklifi reddetmeyeceği konuşuluyor.

Bir yandan da Tudor’un ısrarla istediği Fernando için M.City’yle görüşmelere devam eden Galatasaray’ın bu oyuncu için de kesenin ağzını açtığı belirtiliyor. Muhtemelen bu iki oyuncundan biri Florya’ya gelecek.

Bir süredir konuştuğumuz Feghouli konusunda da sona gelen Galatasaray, bu oyuncuyu da birkaç gün içerisine bitirmeye çalışacak.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 150%
Oyna