Gündem; A Milli Futbol Takımı

Milli Takım da teknik direktör Fatih Terim’in ayrılığının ardından nerdeyse gündemin tamamı Eylül Ayı’nda oynanacak maçlar öncesi, yeni teknik direktörün kim olacağı ile ilgili çalışmalara çevrildi.

Dün Federasyon Başkanı Yıldırım Demirören, Beşiktaş Teknik direktörü Şenol Güneş ile görüşürken, bu görüşme olumsuz sonuçlandı.

Daha öncesinde de Şenol Güneş’in bu görev için adı geçmiş hatta hem Beşiktaş’ı çalıştırıp hem de Milli Takımda görev yapabileceğiyle ilgili spekülasyonlar ortaya atılmıştı ancak hem Beşiktaş Başkanı Fikret Orman hem de Şenol Güneş böyle bir teklife olumlu bakmayacaklarını da dile getirmişlerdi.

Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi’ne doğrudan katılacak olması ve bu sezon ligde yer alan diğer takımlarında kuvvetli kadrolar kurması sebebiyle Şenol Hoca, bu teklife pek olumlu bakmadı.

Bununla beraber yaşanılan bir krizin ardından teklif götürülmesi de Şenol Hoca’nın pek hoşuna gitmemiş olabilir. Bu konuya buradan da yaklaşmak gerekiyor. Ayrıca uzun bir süredir futbol direktörlüğü yapan ve ayrılığının ardından da teknik direktör krizine giren bir Milli Takımın bu duruma düşmesi de pek mantıklı görünmüyor.

Teknik direktör pozisyonu için genelde aynı isimlerin konuşulduğu bugünlerde Şenol Güneş’ten sonra adı geçen isim ise Başakşehir Teknik direktörü Abdullah Avcı. Başakşehir’le beraber ciddi bir çıkış yakalayan ve bu senede hem Avrupa Ligi için hem de Şampiyonlar Ligi için şansı bulunan takımın, çıkışı da devam edecek gibi görünüyor.

Abdullah Avcı’ya teklif gidecek olursa da hoca tarafından bunun kabul edeceği de konuşuluyor. Tabii burada denge nasıl oluyor onu bilemiyoruz. Şenol Güneş’in bir takımı çalıştırırken kabul etmeyip, Abdullah Avcı’nın kabul etmesi enteresan bir durum olacaktır.

Bu iki isim haricinde konuşulan diğer isimlerden biri Mustafa Denizli olurken, bir diğer isim ise adı Galatasaray’la anılan Lucescu.

Göründüğü gibi acil ilk yardım çantası gibi devamlı aynı isimlerin telaffuz edilmesi, 2018 Dünya Kupası için oynanacak olan eleme maçları öncesi takımın oyununa da etki edecektir. Bu nedenle yerli hoca yerine boşta olan ya da çalışan ve takımından ayrılma durumu olan bir teknik direktörle anlaşılması çok daha mantıklı olacaktır.

Burada 4 maçlık bir anlaşmanın Milli Takım açısından bir fayda sağlamayacağını açıkça belirtelim.

BONUS: 350TL 'YE KADAR 100%
Oyna