Gündeme Dair

İsviçre’de çalışmalarını sürdüren Galatasaray cephesinde hareketli günler yaşanıyor. Geçen sezon devre arasında takımdan ayrılan ve gidişiyle eleştiri oklarını üzerine alan Ndiaye defteri Sarı Kırmızılı takımda uzun bir düre kapanmıştı ancak sonrasında gittiği takımın Premier Lig’de küme düşmesi sonucu her şey tersine dönebilir.  

Stoke City’nin küme düşmesinin ardından her ne kadar Fatih Terim bu şekilde giden bir oyuncuyla ilgili iki kez düşünmek gerek diye bir söylem ortaya atmış olsa da, şu anda takımın o bölgede oyuncuya ciddi olarak ihtiyaç duymasının yanı sıra mali olarak sıkıntı yaratmayacak bir durumda olması Galatasaray’ı yeniden Ndiaye’ye itti.

Tabii takımı Stoke City küme düştüğü için 9 Ağustos’ta bonservis ücretinin de düşücek olması Galatasaray açısından ayrı bir avantaj olacak gibi duruyor. Yakın zamanda oyuncu gelirse kimse şaşırmasın.

2.etap kamp çalışmalarına başlayan Beşiktaş cephesi de hareketli günler geçirmeye devam ediyor. Henüz transferlerle ilgili bir gelişme olmasa da uzun süredir Şenol Güneş’in yardımcılığını kimin yapacağı yönünde bir gündem vardı. O iki isimde belli oldu. Bir dönem Beşiktaş forması giyen İlhan Mansız ve Real Madrid’in efsane ismi Guti ile anlaşan yönetim, böylece bu durumu da ortadan kaldırmış oldu.

Bunun yanı sıra 2.etap çalışmalarına başladıkları gün basına konuşan Şenol Güneş’in henüz yapılmayan transferlerin normal olduğunu söylemesi ve bunun için oyuncu satmaları gerektiğini vurgulaması bir kez daha rotayı Beşiktaş’lı yıldız oyunculara çevirdi. Quaresma’ya gelen teklifleri önce oyuncunun sonra kulübün reddetmesi ancak buna takımın ne kadar dayanabileceği çok ciddi bir soru. Bunun yanı sıra ilk etap kampında kadroda bulunmayan ve sakatlığından dolayı çalışmalara katılmayan Negredo’da 2.etap kampı için takıma katıldı ancak Şenol Güneş her ne kadar net bir şekilde konuşmasa da Negredo’ya sıcak bakmadığı net bir şekilde ortada.

Fenerbahçe cephesi de uzun zamandır alışık olmadığımız  önemli bir gelişmeye imza attı ve Altınordu’dan Berke Özer ve Barış Alıcı’yı renklerine bağladı. Uzun zamandır kendi alt yapısından yetiştirdiği oyunculara yatırım yapan ve burada Çağlar Söğüncü ve Cengiz Ünder gibi isimleri Avrupa piyasasına sunan Altınordu, bu kez de iki önemli değerini Fenerbahçe’ye vermiş oldu.

Berke Özer, Avrupa’nın önemli takımlarının da transfer listesindeydi ancak kendi tercihi sebebiyle burada kalmış ve bi,raz daha tecrübelenmek istediğini dile getirmiş ve bekleme kararı almıştı. Barış’ta iki kanatta forma giyebilen ve hızlı oyunuyla dikkat çeken bir oyuncu olmasının yanı sıra maç konsantrasyonu da yüksek bir oyuncu olmasıyla dikkat çekiyor. Yani kısacası Fenerbahçe’nin bu transferle önemli bir adıma imza attığını söyleyebiliriz ancak forma şansı konusunda neler olur onu hep beraber göreceğiz. Süper Lig’de özellikle Fenerbahçe gibi şampiyonluğa oynayan takımların, taraftar bazında ne kadar sıkıntı yaşadıklarını düşenecek olursak iki oyuncu içinde zaman gerektiğini net bir şekilde biliyoruz.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna