Güne Bakış

Galatasaray’ın bir haftadır Celta Vigo’da forma giyen Emre Mor ile ilgilendiğini biliyoruz ve dün yazmış olduğumuz haberde oyuncuyla ilgili özellikle başkanlık seçiminin ardından daha fazla hareketlilik yaşanacağını tahmin etmiştik.

Bugün ortaya atılan bir iddiaya göre de Galatasaray hız kesmeden Emre ile ilgili çıkarımlar yapmaya devam ettiği basına yansıdı. Detaylara göre de, La Liga temsilcisi Emre’ye karşılık olarak Rodriguez’i Galatasaray’dan istemiş.  

Bildiğiniz gibi genç kanat oyuncusu bu sene yaptığı çıkışın ardından birçok kulübün transfer listesine girdi. Bunlardan birinin de Celta Vigo olması oldukça normal ancak Emre’ye karşılık Sarı Kırmızılı yönetim muhtemelen üste para isteyecektir, ki buna da hakkı var.

Celta Vigo dönemi boyunca kendini ifade etmekte zorlanan genç oyuncu muhtemelen Fatih Terim ile kendini bulacaktır. Emre’nin bir sezon daha İspanya’da kalmak istediğini düşünmüyoruz ve kendisini ilk kez milli takıma çağıran teknik direktörün yanında daha da iyi seviyelere gelecektir.

Galatasaray’da başkanlık seçiminin son bulmasıyla beraber Fatih Terim’de Dünya Kupası’nı izlemeye gitmeden önce yönetime transferlerle ilgili ayrıntılı bir rapor verecektir.

Seneye direkt olarak Şampiyonlar Ligi’ne katılım sağlayacak olan takım muhakkak kadrosuna doğrudan ilk 11’de oynayacak olan oyuncular almalı. Muslera’nın önüne savunmada ayağa pası iyi yapan ve oyunu geriden iyi kurabilen bir oyuncuyla anlaşmaları şart. Şu an ki defans dörtlüsüyle o seviyede doğru bir savunma yapmaları zor görünüyor.

Bunun yanı sır aorta sahada hem geriye dönük hem de ofansa katkı sağlayabilecek ve oyunun iki yönünü de doğru oynayabilecek olan oyuncuları da takıma monte etmeleri gerekecek.

Bir de ön alanda her ne kadar bu sene Gomis iyi işler yapmış olsa da eğer Galatasaray tüm kulvarlarda iyi işler yapmak istiyorlarsa 2 tane daha gol noktalarında iyi işler yapabilen oyuncularla anlaşmak zorunda. Bunlar olmadan Galatasaray önümüzdeki sezonu istediği gibi geçirmesi zor görünüyor.

Trabzonspor’da da hemen hemen aynı durum söz konusu olacak gibi görünüyor. Kulübün mali durumunun sıkıntılı olduğu şu günlerde değerli olan oyuncuları elinden çıkarmak zorunda olan takımın, bunların yerine aynı kalitede oyuncu bulması çok zor olacak. Doğal olarak bu da takımı ciddi derecede etkileyecek gibi duruyor.

Zaten mali şartlar gereği de oyuncu satışı yapmadan takıma transfer yapmaları da pek mümkün değil.

Lig de ki diğer takımlar içinde aynı durum söz konusu olacaktır. Bu sene grafik olarak yukarıya doğru çıkan takımların iyi oyuncuları elinde tutma şansları oldukça az olduğundan, kadro mühendisliğini doğru yapmaları gerekecek. Bunun içinde bu yaz sürecini takımların iyi geçirmeleri gerekiyor ki, seneye ligde yarışmacı bir takım yaratabilsinler.

Bu yaz transfer döneminde Kayserispor’dan Deniz Türüç, Akhisarspor’dan Muğdat ve Alanyaspor’dan da Emre Akbaba isimlerini sık sık duyacağız gibi duruyor.

Mobil Bahis Siteleri