Hollanda Ligi’nde Avrupa Ligi Play-off Mücadeleleri

Bldiğiniz gibi bu sezon Hollanda Ligi’nde Feyenord, 34 maç sonunda topladığı 82 puanla şampiyonluk ipini göğüsleyen takım oldu. Feyenenor’un arkasından 81 puanla gelen Ajax 2.olurken, PSV Eindohoven’da 76 puanla 3.sırada yer aldı.

Şimdi Şampiyonlar Ligi sınavı verecek olan bu takımların yanı sıra, AZ Alkmar, Utrecht, Groningen ve Heerenven Avrupa Ligi için 2 maçtan oluşan play-off sisteminde karşı karşıya gelecekler.

Bugün oynanacak olan ilk maçlarda Heerenven kendi sahasında Utrecht’i ağırlarken, AZ Alkmar’da Groningen’in konuğu olacak.

Bu sezon ligi 9.sırada bitiren takım, 34 maçlık seride 9 galibiyet aldı. Konuk ekip Utrecht ise 34 maçta aldığı 18 galibiyetle ligi 4.sırada tamamlayarak, bu sezonu oldukça başarılı bir şekilde geçirdi. İki takım arasında ev sahibin sahasında oynanan son 2 maçta, konuk ekip ilk yarıları önde kapatan taraf olurken, iki takım arasında oynanan son 4 maçın tamamında konuk ekip ilk yarılarda yine üstün olan taraftı.

İki takım arasında son oynanan 10 karşılaşmaya da baktığımızda konuk ekip 5 galibiyet alırken, ev sahibi 3 galibiyetle maçları tamamlamış. Bu maçlarda atılan toplam gol sayısı ise 26 olurken, 6 karşılaşmada 2,5 üstü sonuçla bitmiş.

Bu dinamikleri bir araya getirdiğimizde iki takım arasında oynanacak olan bu karşılaşmalarda 2,5 üstü ve karşılıklı gol seçeneği oldukça mantıklı duruyor.

Groningen – AZ Alkmar mücadelesinde ise iki takım arasında oynanan son 5 maçta, Groningen 4 galibiyet almış ve rakibi karşısında ciddi bir üstünlük kurmuş. Kendi sahasında 13 maçla ligin en fazla beraberlik alan takımlarından biri olan ev sahibi, kendi sahasında oynadığı son 12 maçın tamamında da gol atma başarısı göstermiş.

AZ Alkmar’ında ev sahibine benzer bir durumu var. Yine ligin en fazla berabere kalan takımlarından biri olan Alkmar, son 12 maçlık deplasman performanslarının tamamında gol atma başarısı gösteren takım olmuş.

İki takımın son 10 maçlık grafiğine baktığımızda da Groningen 4 galibiyet alırken, Alkmar ise 3 galibiyet alarak sahadan ayrılmış ve 3 karşılaşmada beraberlikle sonuçlanmış. Bu karşılaşmaların tamamında Groningen 14, konuk ekip ise 13 gol atma başarısı göstermiş 5 karşılaşmada 2,5 altı sonuç çıkarken, 5 karşılaşmadan da 2,5 üstü sonuçla takımlar 90 dakikayı tamamlamışlar.

Bu karşılaşmanın da dinamiklerine baktığımızda bahis tercihleri için en ağır basan karşılıklı gol seçeneği oluyor. Groningen kendi sahasında avantajlı olsa da, iki takımda gol için oynayacaktır.

Bu iki mücadelenin rövanşı da 20 Mayıs’ta oynanacak. Bu karşılaşmalarla ilgili tüm ayrıntıları yine buradan bulabilirsiniz.

Hollanda liginin en iyi oranları Youwin’de sizlerle

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna