İtalya Serie A’da Yeni Hafta

İtalya Serie A’nın yeni haftasında başlamadan önce ligin durumuna baktığımızda, Napoli’nin 48 puanla lider olduğunu görüyoruz. 19 maçlık süreçte önemli bir başarıya imza atan takım, bu serüvenini bu hafta da koruma isteyecektir.

Napoli’yi sadece 1 puan geriden takip eden Juventus ise rakibinin puan kaybetmesini bekleyecek. Buradan sonra sıralanan takımların puan farkı ise oldukça fazla. Inter 41, Roma 39 ve Lazio’da 37 puana sahip. Bu takımların yukarıya oynamaları için, Napoli ve Juventus’un puan kaybetmesi gerekirken, diğer takımlarından devamlı kazanmaları gerekiyor. Ligin alt tarafını oluşturan takımlarda, Crotone, Hellas Verona ve Benevento.

Haftanın karşılaşmalarında;

Chievo – Udinese

Her ne kadar konuk ekip puan anlamında ev sahibine göre yukarıda olsa da, bu onlar için zor bir mücadele olacaktır. İki takımında skora katkı yapacakları bir karşılaşma olur.

Fiorentina – İnter

Haftanın sonucu merakla beklenen karşılaşmasında iki takımında mutlak kazanması gerekecek. Özelikle İnter, 2018’e çok daha iyi bir şekilde devam etmek istiyorsa, yeni yılda ilk çıkacağı karşılaşmayı 3 puanla bitirmesi gerekiyor ancak ev sahibi kendi sahsında kolay lokma değil. Bu nedenle taraflar skora katkı yaparlar. Kazanan olursa bu İnter olacaktır.

 

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna
Torino – Bologna 

İtalya Kupası çeyrek final maçında Juventus’a deplasmanda mağlup olan ev sahibi kendi sahasında Bologna’yı ağırlıyor. Denk güçte iki takımın karşı karşıya geleceği karşılaşmada, ev sahibi avantajlı olsa da Bologna’da dengeyi sağlayacaktır.

Benevento – Sampdoria

Lig sonuncusunun rakibi karşısında puan elde etmesi oldukça zor. Konuk ekip kadro kalitesiyle 3 puana ulaşır.

Genoa – Sassuolo

Yine iki denk güçte takımın karşı kaarşıya mücadelede, taraflar skora karşılıklı olarak katkı yapmayı başaracaklardır.

Milan – Crotone

Ev sahibi büyük umutlarla beklediği 2017 yılını da pek parlak geçiremedi ve beklenmedik sonuçlar almaya da devam ediyorlar. İç sahada son sıralarda bulunan rakibi karşısında 2018 yılına Milan galibiyetle başlayacaktır.

Napoli – Hellas Verona

Ev sahibi ligin tepesinde ve puan avantajını da koruyarak bu geceyi de galibiyetle noktayacaklardır.

Spal – Lazio

Düşme hattının bir basamak üzerinde bulunan ev sahibi, buranın daha da fazla içine girmemek için bu karşılaşmadan en az 1 puanla ayrılmayı isteyecektir ancak bu pek de kolay bir durum değil. Konuk ekip kadro kalitesi ve oyun olarak rakibine oranla çok daha önde. Bu nedenle Lazio kazanacaktır.

Roma – Atalanta

Haftanın bir diğer sonucu merakla beklenen karşılaşmasında iki takımın da işi çok zor olacak. Her ne kadar konuk ekip deplasmana geliyor olsa da, oyun dinamikleri anlamında kolay kolay teslim olmayan bir takım olduğunu biliyoruz. Skor anlamında tatmin edici bir mücadele olmaya aday bir karşılaşma bekliyoruz.

Cagliari – Juventus

Konuk ekip Juventus, Napoli’yle olan puan farkını eritmek için buradan 3 puanla ayrılmak zorunda. Başka bir seçeneği de yok. Hafta arası kazandığı kupa maçından sonra morallenen ve 2018’e iyi giren Juve, deplasmanda oyunun galibi olacaktır. Ev sahibinin de skora katkı yapmasını bekliyoruz.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna