Kara Kartal, Lyon Avında!

UEFA Avrupa Ligi çeyrek final rövanş maçında, Fransa da oynanan ve 2-1 kaybedilen maçın rövanşına çıkacak olan Beşiktaş, bu akşam Lyon’u geçip, yarı final vizesi almak için ter dökecek. Fransa’da oynanan maçta son 10 dakikaya kadar işleri yolunda götüren ancak sonrasında bireysel hatalardan yediği 2 golle mağlup olan Kara Kartal için 2-1’lik skor geçilemeyecek bir sonuç değil, ki bunu oynadığı diğer maçlarda fazlasıyla gördük.

Kendi sahasında oynadığı maçlarda tempoyu bir an olsun bırakmayan ve devamlı rakip kaleyi abluka altına alıp özellikle Oğuzhan’la devamlı dikine de oynayarak atak sürekliliğini artıran Beşiktaş’ın bu maçta da en büyük kozu bu olacaktır. Lyon’un ileride hızlı ayaklarının olması ve her an gol atma tehlikesinin olması ise Beşiktaş’ı bu akşam sıkıntıya sokacak en önemli durum.

Bunun için de kanatlarda oynayan Quaresma ve Babel’in diğer maçlara oranla daha fazla çalışmaları gerekecek; çünkü takım hızlı hücum halindeyken geriye dönüşlerde iki kanatta sıkıntı yaşarsa, Lyon’un orta sahasında bulunan Valbuena gibi bir isim bu güzel ayrıntıları es geçmeyip, La Cazette’le beraber Beşiktaş başına iş açabilirler.

Tabii bunun yanı sıra Marcelo’dan yoksun Beşiktaş savunmasının Fekir ve Ghezzal’da çok dikkat etmesi gerekiyor. Buraya kadar altını çizdiğimiz konulara baktığımızda Lyon’un gole çok daha yakın olduğun anlamamız gerekiyor. Saydığımız oyuncuların kapalı bir savunmadan ziyade açık bir alanda oynayacak olmaları, Lyon için ayrı bir avantaj durumunu da beraberinde getirmiş oluyor.

Beşiktaş’ın avantajlı olduğu durum ise bu akşam sakatlığından kurtulan Quaresma’nın forma giyecek olması. İlk maçta tüm hücum yükü birkaç futbolcunun üzerindeyken, özellikle ayağında top tutması gereken dakikalarda sıkıntı yaşayan Kara Kartal’ın erken bir gol bulması halinde, en azından topa sahip olma anlamında bir futbolcunun işi çözecek olmasını da Beşiktaş’ın tarafına artı bir değer olarak yazabiliriz.

Bahis seçenekleriniz için de golü düşünmenizde fayda var. Gecenin en gollü karşılaşmalarından birisi olmaya aday bir maça tanıklık edeceğiz.

BONUS: 400TL 'YE KADAR 100%
Oyna