Kayserispor, Sumudica ile Devam Ediyor

Süper Lig’in 27.haftasında sahasında Fenerbahçe’yi ağırlayan ve mücadeleden 5-0’lık ağır bir yenilgi ile ayrılan, bu sezonun formda takımıu Kayserispor’da mçın ardından teknilk direktör Sumudica ayrılma sinyalleri vermişti ve herkes yönetimin bu konuyla ilgili ne karar vereceğini bekliyordu.  

Yapılan toplantılar sonucunda da yönetim deneyimli teknik adamla yola devam etme kararı aldı.  

Bu sezona teknik patronlarıyla birlikte oldukça etkili başlayan ve devamını da getirse de son haftalarda formdan düşen takımda, hoca muhtemelen bu tip bir form düşüklüğünün kendisinden kaynaklanabileceğini düşününce böyle bir karar almıştır.

Tabii Süper Lig’de teknik direktör değişimlerinin oldukça sık yaşandığını biliyoruz. Bu nedenle de hocanın bu şekilde bir karar vermesini de doğal olarak kabul etsek de, yönetimin verdiği karar çok daha doğru oldu. Kalan son 7  haftada yeni bir hoca gelse bile takım zaten bundan daha iyi bir performans sergileyemeyecekti.

Avrupa kupalarına katılmak için hala şansı olan Kayserispor’un muhtemelen bu yarışına da devam edecektir. Bunun için bu hafta sonunda oynayacakları Trabzonspor maçının önemi ise oldukça büyük olacak. Maçın tüm ayrıntıları yine burada bulabilirsiniz.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna