Premier Lig de Yeni Hafta

Premier Lig’in 16.haftasını geride bırakıyoruz ve bu haftaya kadar oluşan tabloda M.City 46 puana ulaştı ve henüz ligde de kaybetmeyerek rekora doğru gitmeye devam ediyor. Şeytanın bacağını belki bu hafta M.United kendi sahasında kırabilir demiştik ama Mourinho’nun öğrencileri bunu yapamadılar.

Oyunun tamamında etkili olan ekip, tiki taka ile fişi çekmeyi başardı. Şu anda M.City’nin en yakın rakibi Man United ile puan farkı 11. Bu farkın kapanması için liderin sürekli kaybetmesi gerekecek. Muhtemelen yeni yıla kadar sürecek olan 6 haftalık dilimde, Guardiola ve öğrencileri yollarına kayıpsız bir şekilde devam ederlerse, 2018’de zirveden inmeleri zor olur.

Muhtemelen 2.yarıda yarış 2.lik için olacaktır. Bunun için Chelsea, Liverpool, Arsenal ve Tottenham potada olacak. Tabii bu senenin çıkış yapan takımı da Burnley bu olumlu oyununu nereye kadar sürdürecek merakla bekliyor olacağız. Takım oyunu anlamında yukarıdakilerden pek bir farkı olmayan takımın özellikle savunmada yaptığı işler alkışlanacak türden bir seviyede.

Bir de ligin altı sıra takımları var tabii. Burada son sıraya konumlanan C.Palace, bir türlü istediği çıkışı gerçekleştiremiyor ancak kadro potansiyellerinin iyi olması takımı uyandırabilir. Yine aynı şekilde Swansea’yi gösterebiliriz ancak Swansea’nin kadro anlamında yetersiz oluşu belki durumun düzelmesine yardımcı olmayacaktır. Son sırada yer bulan ve buradan bir an önce toparlanmak isteyen West Ham ise teknik direktör değişikliğinin ardından toparlanma yaşıyor. Son hafta karşılaşmasında kendi sahasında Chelsea’yi mağlup etmeyi başaran takımın olumlu sinyaller verdiğini belirtmemiz gerekiyor.

Günün karşılaşmalarında baktığımızda;

Burnley – Stoke City

Ligin takım oyunu anlamında iyilerinden biri olan ev sahibi kendi sahasında oynayacağı karşılaşmada maçın favorisi olacaktır. Konuk ekibin savunma zaafları oldukça fazla ve bu da takımı ciddi derecede etkiliyor. Geçen hafta bildiğiniz gibi Tottenham deplasmanından 5 gol yiyerek dönen takımın bu haftada işi oldukça zor olacaktır.

İç saha temsilcisi yine sabırlı bir oyun ortaya koyarak, kaptığı toplarla da hızlı hücuma çıkıp, gol için oynayacaktır. Ev sahibi günün sonunda kazanan takım olur.

C.Palace – Watford

Konuk ekip ligin iyi futbol oynayan takımlarından biri ancak geçen hafta Burnley gibi sert bir kayaya çarpınca, 90 dakika boyunca skor üretimi konusunda başarılı olamadılar. Bu hafta bu konuda çok daha şanslı olacaklardır. Ev sahibinin kazanmak zorunda olması ve oynayacağı oyun maçın gol bakımından tatmin edici bir noktaya rahatlıkla getirir. İki takımında skora katkıda bulunacağı bir karşılaşma olacaktır.

Huddersfield – Chelsea

Geçen hafta kendi sahasında kazanıp morallenen ve bu haftada en az 1 puan için sahaya çıkacak olan ev sahibinin ufakta olsa bir sürprizi gerçekleştirme durumu var gibi duruyor. Tabii bu zor ihtimal ancak geçen hafta kaybeden Chelsea’nin bu hafta da deplasmanda puan bırakması ligde Conte’nin öğrencilerini geriletecek bir durum. Bu nedenle kazanmak zorunda olacaklar. Açık ve pozisyon bakımından geniş bir mücadele olacak bu karşılaşmada, 2,5 gol barajı rahatlıkla geçilir.

 

BONUS: 350TL
Oyna