Sambada Yeni Hafta

Brezilya Ligi’nde yeni haftaya giriş yapıyoruz. 10 hafta sonunda 26 puanla liderlik koltuğunda oturan Corinthians, buraya kadar gelinen süreçte etkileyeceği bir serüvene devam ediyor. Liderin arkasından gelen Corinthians’ın da hakkını yememek gerekiyor, 2.sıradaki takımda lig boyunca zirveye oynayacak bir futbol ortaya koyacaktır.

Lig tablosunda 3.sırada olan Palmeiras’ın 19, Santos ve Flamengo’nun da sahip oldukları 15’er puan bu takımları da şimdilik zirvenin ortağı yapmaya yetiyor ancak ilerleyen süreçte zirvenin bu kısmında değişiklikler yaşanabilir. Buradaki takımların kadro güçlerinin birbirlerine yakın olması ve tüm takımların içerde dışarda da oynayacakları karşılaşmalarda birbirlerine yenecek güçlerinin olmaları da bu denklemin açıklaması olacaktır.

Haftanın genel görünümü ise şu şekilde;

Atl Mineiro – Cruzeiro

Puan olarak birbirine yakın olan iki takımın mücadelesinde, iki takım da kazanmak için sahaya çıkacaktır. Konuk ekibin deplasmanda oynadığı son 3 maçta gol yememesi, sizler için önemli bir referans olabilir. Konuk ekip oyunu bu anlamda iyi tutuyor. Tabii ev sahibinin konuk ekibe göre daha formda olması, ev sahibi için avantaj olacaktır ama sıkı bir mücadelenin de bizi beklediğini söyleyebiliriz. İki ekibin aralarından geçen son 10 karşılaşmada, tarafların birbirlerine 15’er gol attıklarını da ekleyelim.

Corinthians – Botafogo

Ev sahibi namağlup bir şekilde zirvede yer aldığını biliyoruz. Hem iyi savunma yapan hem de iyi hücum yapan takım, rakibi karşısında da favori olacaktır. Bununla beraber ev sahibi temsilcisinin hafta arası maç oynamasını handikap olarak görebilirsiniz ancak içi sahada ellerinde olan fikstür avantajını değerlendirmek isteyeceklerdir.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna
Flamengo – Sao Paulo

Ev sahibinin bu kadar maçlık döneminde, ligin en iyi takımlarından biri olduğunu söylemek çok zor değil. Özellikle iç sahada oynadıkları karşılaşmalarda, hem topa sahip olma bakımından hem de pozisyon yaratımı açısından oldukça verimli işlere imza atabiliyorlar. Rakip takımın da ev sahibine göre özellikle oyun anlamında çok ciddi eksikleri olduğunu da belirtebiliriz. Favori ev sahibi olacaktır.

Sports Recife – Atletico Pr

Taraf bahsi anlamında oldukça sıkıntılı olacak karşılaşmada, iki takımında birbirlerine göre artıları ve eksileri bulunuyor. Her iki takımda hafta arası maç oynadılar ve bu haftada hafta arası maç oynayacaklar. Bu nedenle de özellikle konuk ekip kadro anlamında rotasyona gidebilir. Karşılıklı gol karşılaşma için en uygun tercih olacaktır.

Vitoria – Bahia

Ligin dibine demir atmış iki takımın mücadelesinden her türlü sonuç çıkabilir. Bu riski almamak için gol veya ilk yarı tercihlerine gidebilirsiniz. İki takımın aralarında oynanan son 10 karşılaşmada 5 maçın alt 5 maçın da üst belirttiğini ayrıca buraya ekleyebiliriz.

Avai – Ponte Preta

Özellikle deplasman maçlarında sıkıntılı sonuçlara imza atan konuk ekibin bu deplasmanda işi o kadar zor olmayabilir; çünkü rakip takımın o kadar dirençli bir ekip olduğunu söyleyemeyiz. Her ne kadar geçtiğimiz hafta kazanmış olsalar da ve bunu da pozitif bir duruma çevirmek için sahaya çıkacak olmaları, 3 puanı kolayca alacakları anlamına gelmez. Golü düşünmekte fayda var ve konuk ekibin galibiyeti de sürpriz olmaz.

Coritiba – Vasco Da Gama

Ev sahibi eski günlerini mumla arıyor. Henüz ligde oyununu oturtamayan takım, içerde oynayacağı karşılaşmadan galibiyetle ayrılmak isteyecektir. Konuk ekibin de deplasmanda oynadığı son 3 maçı kaybettiğini düşünürsek, ev sahibi için daha olumlu şeyler söyleyebiliriz. Tabii tüm bunlara rağmen ev sahibi de güven vermiyor. Bu nedenle yine karşılıklı gol ya da alt-üst seçimi doğru olur.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna