Şampiyonlar Ligi C Grubu

Şampiyonlar Ligi C Grubu’nda Chelsea 2 maç sonunda 6 puana ulaştı. Takım zaten bu grubun favorilerinden biriydi. Grubun diğer favorilerinden Roma bu grupta 4 puan toplarken, diğer bir favori olan A.Madrid’in sadece 1 puanı bulunuyor. Grubun en zayıf halkası olarak görülen Azerbaycan temsilcisi Qrabağ’ın ise şu anda puanı bulunmuyor.

Bu grupta oynanan 2.maçlarda; Chelsea, A.Madrid’i deplasmanda geçerek zor bir galibiyet almış ancak bu galibiyetle bir üst tur şansını yukarılara çekmişti. Roma da, Azerbaycan dan 2-1’lik skorla dönmüştü.

Bu akşam oynanacak olan karşılaşmalarda;

Qarabağ – A.Madrid

Ev sahibinin kadro kalitesi Şampiyonlar Ligi’nin oldukça altında. Tabii takımın tarihinde ilk kez Şampiyonlar Ligi görmesi bile takım için bu sene yeterli olacaktır. Konuk ekipse önce bu karşılaşmadan sonrasında da içerde ağırlayacağı rakibinden 6 puanı cebine koymak isteyecek. Ufacık bir tökezleme bile A.Madrid için ciddi derecede sıkıntı yaratabilir; çünkü bundan sonrasında Şampiyonlar Ligi fikstürü oldukça zorlaşacak. Konuk ekip kazanacaktır.

Chelsea – Roma

Gecenin zor maçlarından birine sahne olacak bu mücadelede, iki takımda kazanmak için sahaya çıkacak. Bunun başka bir yolu yok. Konuk ekip bu hafta kendi liginde kendi sahasında ağırladığı Napoli’ye kaybetti ve bu nedenle de biraz moralsizler. Bu hafta kendi sahalarında oynasalar bile pek de olumlu bir oyun ortaya koymadılar.

Tabii Şampiyonlar Ligi seviyesinde oyuncular mental olarak, maça daha kolay adaptasyon sağlayabiliyor ama Chelsea’de yabana atılacak bir takım değil. Özellikle kendi sahalarında oynadıkları karşılaşmalarda, oyunun kontrolü konusunda sıkıntı yaşamıyorlar.

Chelsea kazanırsa, Şampiyonlar Ligi’nin en zorlu gruplarından biri olan bu grupta ciddi bir avantaj elde etmiş olacak. Roma da kazanırsa aynı şekilde olacak. 1’er hafta arayla iki takımda oldukça zorlu geçecek karşılaşmalara oynayacak ve iki takımın alacağı yada kaybedeceği puanlar da direkt olarak, A.Madrid’i etkileyecek. İlk yarı alt ve maçın tamamının alt olması için uygun bir karşılaşma bizleri bekliyor. Gol olursa da iki takımdan Chelsea, skor üretme konusunda daha avantajlı durumda. Tabii Roma da bunu gerçekleştirebilir. 3 sonuca açık bir karşılaşma bizleri bekliyor.

 

BONUS: 200TL 'YE KADAR 100%
Oyna