Süper Lig de Düğüm Çözülüyor

Süper Lig de beklenen gün geldi. Bir yanda Galatasaray diğer yanda Fenerbahçe dev derbi için karşı karşıya gelecekler.

Şu anda ligin namağlup tek takımı olan Galatasaray hem oynadığı oyunla hem de oyuncuların bireysel performanslarına bakıldığında oldukça formda ancak bildiğiniz gibi derbilerde bu durum, pek de geçerli olmuyor.

Ligin geride bıraktığımız döneminde rakip olarak kendinden daha zayıf takımlarıyla karşılaşan Galatasaray, bu karşılaşmada ilk ciddi sınavına çıkacağının fazlasıyla farkında olacak.

Oyun olarak tempoyu üst seviyeye çıkaran ve neredeyse 90 dakika boyunca yoğun presle oynayan Galatasaray’ın bu karşılaşmada da aynı oyun tarzıyla oynayacağını biliyoruz. Derbide zaten belirleyici olan Galatasaray’ın ne yapacağından daha çok Fenerbahçe’nin oyun anlamında ne yapacağı olacak.

Sarı Lacivertli takımın muhtemelen tek planı Galatasaray’ın orta sahasının durdurmak ve onların yapacağı pres oyununa karşılık topu ayaklarında tutmaya çalışmak olacak; çünkü topu Galatasaray’a verirseniz, Sarı Kırmızılı takımın ekmeğine yağ sürmüş olursunuz.

Konuk ekip Fenerbahçe’de bu maç sadece bir derbi olmaktan ziyade, kötü gidişata da dur deme maçı olarak görülüyor. Fenerbahçe eğer bu karşılaşmadan puan ya da puanlar alacak olursa, muhtemelen takımın moral motivasyonu da bir o kadar artacağı için aslında Fenerbahçe’nin konsantrasyon durumunun çok daha ciddi olduğunu anlayabiliriz.

Galatasaray da sadece şu ana kadar gelinen durumun bir tesadüf olmadığını kanıtlamanın peşinde olacak. Derbide özellikle Galatasaray’ın amacı kazanmak olacağından hem tempo bakımından hem de pozisyon bakımından tatmin edici bir karşılaşma seyretmemiz olağan gibi duruyor.

Bu nedenle de 2,5 gol üzeri ve Galatasaray galibiyeti uygun gözüküyor. Tabii karşılıklı gol de yine derbi için uygun bir seçenek olacaktır.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna