Süper Lig de Cumartesi Hesapları!

27.haftanın merakla beklenen karşılaşmasında Trabzonspor ve Beşiktaş 8 Nisan’da Trabzon’da karşı karşıya gelecekler. İki takımın son durumlarına baktığımızda da haftanın en tempolu karşılaşmalarından biri olacağını kesinlikle söyleyebiliriz.

58 puanla ligin tepesinde bulunan Kara Kartal, geçtiğimiz hafta Başakşehir’in kaybetmesi üzerine puan farkını 5’e çıkartarak önemli bir işe imza atmış oldu. Bu hafta da Başakşehir yine zorlu bir karşılaşmaya çıkacak olmasından dolayı, Beşiktaş eğer bu deplasmanı puanla geçecek olursa, şampiyonluk yolunda çok büyük bir adım atmış olacak.

 

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna
Trabzonspor – Beşiktaş

Ligin 2.yarısına fırtına gibi başlayan ve her maçta üzerine koyarak devam Trabzonspor, Beşiktaş karşısında da ev sahibi olmasının avantajlarını fazlasıyla kullanacaktır. Zaten muhtemelen konuk ekibi zorlayacak en önemli konularda birisi de bu olacak; çünkü oyununu rakiplerine kabul ettirdiği için puanları toplamaya başlayan Trabzonspor, bu karşılaşmanın ilk dakikasından itibaren bunun mücadelesini verecek.

Beşiktaş cephesi ise muhtemelen önce iyi savunma yapıp ardından gol bulmayı deneyecek ancak bunu yaparken Beşiktaş’ın kendi alanına çekilmesi gibi bir durum söz konusu olmayacak.

Genel dinamiklerine baktığımızda 2,5 üstüne ve karşılıklı gol tercihlerine yakın olan bu karşılaşmada galibiyet formülüne ise daha yakın olan Trabzonspor gibi duruyor. Bu haftanın ardından UEFA Avrupa Ligi’nde Lyon karşılaşacak olan Beşiktaş’ın aklı da bu karşılaşmada olabilir.

Tabii iki takımın arasında geçen son 10 maçlık duruma baktığımızda ev sahibi takımın 1, Beşiktaş’ın ise 5 galibiyet aldığını görüyoruz. Bu maçlarda da toplam gol sayısı 21 olurken, özellikle bu durum Cumartesi baz alınacak bir durum olmamalı, çünkü şu anda iki takımın ön alanı bitirme konusunda oldukça başarılılar.

Gaziantepspor – Aytemiz Alanyaspor

Ligin altından üstüne çıkmak için mücadelesini son ana kadar veren ev sahibi Antep, uzun bir aranın ardından peş peşe galibiyetler alarak, aşağıları biraz kımıldatmaya başladı ve kendisi yukarı atması içinse 5 puana ihtiyacı var. Yani 3 maçlık galibiyet serisiyle takım kendi oralardan kurtarabilir.

Konuk ekip Alanyaspor rakibine çok daha rahat ancak puan olarak Onlarda sıkıntı çekiyorlar. 31 puana sahip olan takım bu deplasmandan en az 1 puanla dönmesi gerektiğini bildiği için de gol için acele etmeyecektir düşüncesindeyiz. Muhtemelen ev sahibinin bir açığını bekleyip hamlelerini ondan sonra yapacaklar. Bu nedenle taraf bahsi açısından riskli olan bu karşılaşmada, eğer iki takımından biri erkenden gol bulursa gollü bir karşılaşma izleriz ama golün gecikmesi iki takımı da ilerleyen dakikalarda daha da sıkıştıracaktır.

Gençlerbirliği – Antalyaspor

Yine haftanın en tempolu maçları arasına gireceğini düşündüğümüz bu karşılaşmada, zaman zaman takımlar için kullandığımız bağlasanız durmayacaklar deyimi bu karşılaşma için de geçerli olacaktır.

İki takımın hem son durumlarına baktığımız da hem de oyun yapılarına baktığımızda tabelanın sık sık yanacağını düşündüğümüz bir karşılaşma olmasını bekliyoruz. İki takımın bundan önceki son 10 mücadelesinde ortaya çıkan 39 gollük ortalama ve 8 karşılaşmanın 2,5 üzeri sonuçla bitmesi bu karşılaşma için oldukça önemli bir ayrıntı.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna