Süper Lige Kaldığımız Yerden Devam

Dünya Kupası Avrupa Elemeleri için milli araya giren Süper Lig, verilen 1 haftalık aranın ardından yeniden heyecana geri dönüyor ve bizlerde oynanacak olan tüm karşılaşmaları an be an takip ediyoruz.

26.haftasına girecek olan Süper Ligde, bildiğiniz gibi liderlik koltuğunda oturan takım, topladığı 55 puanla Beşiktaş ve Kara Kartal’ın hemen arkasından ise 53 puanla Başakşehir geliyor. Ligin üst kısmına baktığımızda ilk 2’yi oluşturan takımları haricinde ilk 6 sıraya oluşturan takımların birbirlerine yakın puanda olmaları ise, burada ki yarışın şampiyonluktan ziyade ligi biraz daha yukarıda bitirmenin gayreti olacaktır. Milli araya girmeden evvel izlediğimiz Fenerbahçe ve Galatasaray’ın saha içi konsantrasyon duruma baktığımızda ise gördüğümüz gerçeklik camialar için oldukça sıkıntı vericiydi. Şimdi bu hafta oynanacak olan karşılaşmalar bu nedenle önemli bir hale gelmiş oluyor. Bu hafta da takımlardan özellikle konsantrasyon olarak aynı şeyleri görecek olursak, 26.hafta Galatasaray ve Fenerbahçe’nin de lig adına son haftası olabilir.

BONUS: 400TL 'YE KADAR 100%
Oyna
Akhisar Belediyespor – Medipol Başakşehir

Haftanın açılış maçında sahaya çıkacak olan iki takımdan lig2.si Başakşehir oldukça önemli bir sınava çıkacak. Şu anda küme düşme hattının 7 puan önünde olan ancak aşağıdaki takımları ensesinde hisseden ev sahibi takım da muhtemelen konuk ekiple aynı hislere sahiptir.

İki takımında oynadığı futbola baktığımızda Akhisar takımın, Başakşehir’e oranla daha geride olduğunu da rahatlıkla söyleyebiliriz. Son haftalarda da düşüş yaşayan takım eğer hatırlayacak olursanız teknik direktörünün görevine de son vermişti.

Tabii iç sahada ev sahibi takımının avantajı da olacaktır. Bu avantajı da en fazla gol atarak kullanacağını düşündüğümüz Akhisar, bu karşılaşmadan galibiyetle çıkma şansının oldukça düşük olduğunu biliyoruz. Başakşehir, Beşiktaş’ı kovalama sürecinde bu tip maçları kazanamazsa zaten bir süre sonra yarıştan kopacağının da fazlasıyla farkında.

İki takım arasında oynanan son 10 karşılaşmaya baktığımızda da Başakşehir’in 5 galibiyetle rakibine önemsenecek bir fark attığını da unutmayalım ancak iki takım arasından oynanan karşılaşmalardan 5 maçın alt bitmesi de tam bir Başakşehir mantığı. Bunun yanı sıra Akhisar Belediyespor’un ligin ez gol atan takımı olduğunu da hatırlatacak olursak, bahis tercihlerini Başakşehir’den yana kullanmak akıllıca bir seçenek olacaktır.

BONUS: 400TL 'YE KADAR 100%
Oyna