Trabzonspor, Yeni Sezon Hazırlıklarına Devam Ediyor

Sezona iddialı bir şekilde hazırlanan takımlardan biri de Trabzonspor. Kadrosuna önemli oyuncuları takviye eden ve bu sene 50.yılı olması vesilesiyle de şampiyonluk yarışı içiresinde olmak isteyen Trabzonspor, yeni stadıyla beraber elinden gelen çalışmayı gösterecektir.

Genel olarak bakıldığında da geçen sezonun en çok top kapan takımı olan Bordo Mavili ekip, Beşiktaş’la beraber de topu 3.bölgeye taşımakta pek zorlanmadı ancak Beşiktaş bu topları gole çevirirken, Trabzonspor ise bu konuda sınıfta kaldı.

Şimdi takıma transferi düşünülen Burak Yılmaz’ın Bordo Mavili takımın bu problemini çözecek olması sebebiyle kulüp bu oyuncuyu istiyor. Tabii bunun içinde şartların uygun olması gerekiyor.

Gelelim Kucka ve Trabzonspor’un orta sahasına. Oyun karakteri bakımından Ersun Yanal’ın oyun felsefesine oldukça yakın olan ve muhtemelen bu senede orta alanda top kapma konusunda daha iyi işlere imza atacak olan Bordo Mavili takım, Kucka’yı en iyi efektif şekilde kullanacaktır.  Bir de tüm bunlara ek olarak Burak Yılmaz ya da bu ayarda son vuruşları iyi olan bir oyuncuyu takıma katarsa o zaman 50.yılında şampiyonluk yarışı içerisinde olabilir.

Kulübü destekleyen taraftarların beklentisi şampiyonluk ancak Bordo Mavili takımın imkanlarına ve ligdeki diğer takımların durumuna baktığımızda da bu iş pek kolay değil ancak Ersun Yanal ve öğrencileri bu sene geçtiğimiz sezona göre çok daha iyi olacağı kesin.

Galatasaray’a göre daha derli toplu görüntüler çizen ve organizasyon bakımından da daha iyi bir noktada olan Trabzonspor, bunu gerçekleştirmiş bir takım olarak bile lige bir adım daha önde başlayacak.

Burak Yılmaz’ın alternatifi olarak düşünülen bir isminse henüz spor kamuoyuyla paylaşılmaması da akıllarda soru işareti yaratıyor. Muhtemelen stratejik olarak kombine satışlarından da gelir elde etmek isteyen yönetimin bu nedenle Burak Yılmaz adını ortalarda dolaştırdığını konuşulabilir.

Bu konuyu bu açıdan ele almakta önemli bir bakış açısı oluyor. Bildiğiniz gibi kulüpler forma satışlarından ekstra bir para kazanmıyor. Taraftarların bu desteği sadece bazı dinamikleri dengede tutuyor. Burada kulüplerin asıl gelir elde ettikleri şeyin kombine satışı olduğunu rahatlıkla söylememiz gerekiyor. Şu anda da Beşiktaş’ın bu konuda diğer kulüplere göre oldukça önde olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor şu anda oldukça gerideler. Fenerbahçe’nin kombine durumu ise muhtemelen UEFA Avrupa Ligi sınavına göre belli olacak. Fenerbahçe turu geçerse ve bir de forvete önemli bir hamlede bulunursa bu rakamda bir kıpırdanma olabilir. Bunun dışında zor gibi duruyor. Bordo Mavili ekip içinde aynı denklemi söyleyebiliriz.

BONUS: 2000TL 'YE KADAR 100%
Oyna