UEFA Avrupa Ligi’nde Konyaspor ve Başakşehir’in Gecesi

UEFA Avrupa Ligi’nde C Grubu’nda yer alan Başakşehir, artık UEFA Avrupa Ligi’ne veda etti ve kalan son iki maçında sadece prestij ve Avrupa macerasına tecrübe katmak için sahaya çıkacak. Bu grupta Ludogerets, Braga ve Hoffenheim arasında geçecek olan mücadeleden sonra, grup aşamasını tamamlayacak olan iki takım belli olacak.

Gecenin maçlarında;

Braga – Hoffenheim

İki takım içinde önem derecesi oldukça yüksek olan karşılaşmada, Braga’nın iç sahada şansı oldukça fazla ve takım 1 alsa bile ciddi olarak avantaj sağlamış olacak. Takımların genel durumuna baktığımızda karşılıklı gol için uygun bir mücadele olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Ludogerets – Başakşehir

Konuk ekip Başakşehir motivasyonunu kaybettiği için bu mücadelede daha açık bir oyun sergileyecektir. Bu da maçın genel durumuna yansır. 2,5 gol barajının aşılacağı bir mücadele olacaktır.

Konyaspor’un yer aldığı UEFA Avrupa Ligi ı Grubu’nda ise Süper Lig temsilcisinin şansı bulunuyor. Bu nedenle de oynayacağı 2 karşılaşmadan puanla ayrılırsa, grup sürecini tamamlayıp bir üste tura çıkabilir.

Bu grupta Salzburg’un 8 puanı bulunuyor ve lider durumda. Grubun diğer takımlarından Marseille’ın 6, Konyaspor ve Guimaraes’inde 4’er puanı bulunuyor. Bu nedenden dolayı da oynanacak olan 5.karşılaşmalar tüm takımlar açısından oldukça önemi durumda.

Bu akşam oynanacak olan karşılaşmalarda;

Konyaspor – Marseille

İç sahada taraftar gücünü kullanıp bu mücadeleden galip ayrılmak isteyecek olan ev sahibi, bu akşam sürpriz bir sonuçla sahadan ayrılabilir. Tabii bu noktada gole de odaklanabiliriz. Tempo anlamında yoğun bir karşılaşma olacağı için, pozisyon zenginliğinin olacağı bir karşılaşma olacaktır.

Salzburg – Guimaraes

Ev sahibi kendi sahasında favori çıkacağı karşılaşmadan 3 puanla ayrılmayı başaracaktır.

UEFA Avrupa Lig’inde diğer gruplarda ise son durumlara baktığımızda;

GRUP J

Yine 4 takımın şansının bulunduğu bu grupta 5.maçlar son durumu belli edecek. A.Bilbao kendi sahasında Herta Berlin’i ağırlayacağı karşılaşmadan puanla ayrılırsa, üst tur için avantajlı hale gelecektir, ki bunu da yapacak gücünün olduğunu belirtmemiz gerekiyor.

Bir diğer karşılaşmada da Östersunds ve Zorya karşı karşıya gelecek ve maçın mutlak favorisi ev sahibi olacaktır. Karşılıklı gol içinde uygun bir mücadele olur.

GRUP K

Lazio’nun 12 puanla grup sürecini tamamladığı bu grupta, Nice ve Zulta Waregem 2.lik mücadelesi verecek. Bu akşam oynanacak olan karşılaşmada da 2,5 gol barajı rahatlıkla aşılır ve Nice kendi sahasında istediği galibiyeti alır.

GRUP L

3 takımın potada olduğu gibi bir durum olsa da, bu grupta Zenit ve Real Sociedad favori olarak değerlendirilebilir. Zenit büyük olasılıkla kendi evinde Vardar’ı geçecektir. Rosenborg ve Real Socieadad arasında geçecek olan mücadelede, karşılıklı gol en doğru durum olur.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna