Ziraat Türkiye Kupası Sahibini Buldu

Ziraat Türkiye Kupası Finalinde Eskişehir’de karşı karşıya gelen Başakşehir ve Konyaspor 120 dakika sonunda eşitliği bozamayınca, penaltı atışlarına gittiler ve seri penaltı atışlarından galip çıkan taraf Konyaspor oldu.

Karşılaşma öncesi yaptığımız yorumlarda özellikle Konyaspor’un rakibin oyununu bozmak için elinden geleni yapacağını dile getirmiştik, ki maçın 120 dakikasında Konyaspor’un yaptığı tek şey de bu oldu.

Bu nedenle oldukça durağan bir şekilde geçen ilk yarı, 2.yarının da ortalama ne vereceğini bize vermiş oldu. 2.yarıda da oyun bu dengesinin dışına çıkmazken, iki takım da zaman zaman etkili olsalar da, bunu gole çevirecek bir durumları olmadı. Zaten 90 dakikanın sonuna doğru yaklaşırken, Başakşehir’de iyice Konyaspor’un oyun temposuna ayak uydurunca, iki tarafın da pek risk alacak bir hali de kalmadı ve maç uzatmalara gitti.

İki uzatma devresinde de 90 dakikanın 15’er dakikalık 2 uzatma halinde oynanan küçük bir özeti vardı ve bu iki devrede de takımlar risk almadan işi penaltı atışları ile çözmek istediler; çünkü herhangi bir takımın gol atması halinde, taraflar bu golü çıkaramayacaklarını fazlasıyla biliyorlardı.

Penaltı atışlarında ise Fenerbahçe maçında oldukça şanslı olan Başakşehir, bu kez şansız olan taraftı ve seri penaltı atışlarını 4-1 kaybeden Başakşehir, kupaya da veda etmiş oldu.

Lig şampiyonu olan Beşiktaş ve bu kupanın şampiyonu olan Konyaspor, lig başlamadan hemen önce Süper Kupa finalinde karşı karşıya gelecekler.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna